Yeni yapılmış sıfır daire almanın kullanılmış bir daire almaktan hem yapının sağlamlığı hem de istenilen dizaynda olması konusunda belli avantajları bulunmaktadır. Hızla büyüyen gayrimenkul sektörü konut sahibi olacak kişilerin hem ihtiyaçlarını karşılamak hem de kişilerin zevkine göre ev yapmak konusunda ihtiyaçlara cevap veriyor. Kullanılmış ev alıp iç tasarımını değiştirmek isteyen kişiler aldıkları evin neredeyse yarı parası kadar da iç dizayn için harcıyor. Yeni yapılan evlerde ise daha proje aşamasında kişilerin bu istekleri karşılık buluyor.

Siz Nasıl İsterseniz

Her ne kadar insanlar oturdukları evi satmadan önce hem değerini yükseltmek hem de satışını daha çabuk yapabilmek için evin iç tasarımını değiştirip eksiklerini giderse de hiç dokunmadan olduğu gibi satanların sayısı da çok fazla. Bu noktada ev satın alacak kişilerin asıl işi evi beğenip aldıktan sonra başlıyor. Uzun süre kullanılmış ya da eski evlerin yer kaplamaları ve döşemeleri eskimiş olduğundan evi alan kişi ilk iş olarak bunları değiştirmek istiyor ve bu da haliyle büyük bir uğraş ve masrafa yol açıyor. Yeni yapılmış evlerde ise bulunan yer kaplamasının yeni olmasının yanı sıra kişinin zevkine göre deseni ve rengi belirlenebiliyor. Böylece evi alan kişiler ek bir masraf ve uğraştan kurtulmuş oluyor.

Başka bir noktada zamanla kullanımdan kaynaklı deforme olan duvar ve tavan boyaları hem eski olduğundan hem de evi alan kişinin rengi beğenmediğinden değiştirilmek isteniyor. Ev boyatma konusu günler sürebilen ve hem masraflı hem de evi tam anlamıyla kullanmayı engelleyen meşakkatli bir iş. Sıfır dairelerde ise böyle bir sorunla karşılaşmadan evinizi istediğiniz renkte teslim alabilirsiniz.

Bir Evin Kalbi: Mutfak

Mutfak ev satın alırken kişilerin en çok dikkat ettiği alanlardan biri. Kullanılmış ev alan kişi eski mutfağı beğenmeyip değiştirmek istediğinde hem büyük bir masraf altına giriyor hem de onarım ve yenileme aşamasında mutfağı tam anlamıyla kullanamayıp zaman kaybı yaşıyor. Yapım aşamasında olan bir ev içinse istenilen dizaynın inşaat firmasına söylenip yaptırılması mümkün oluyor. Bu da mutfak severler için sıfır daire almanın büyük avantajlarından biri haline geliyor.