Akıllı Evler ile Tasarruf Edin

Gelişen yapı teknolojileri ve inşaat sektöründe ortaya çıkan yenilikler sebebiyle artık çağın gereksinimlerine ayak uydurabilecek binalar yapılıyor. Özellikle mesken olarak kullanılacak binaların akıllı ev sistemine göre tasarlandığı, müşterilere de bu şekilde tanıtıldığı bilinmekte. Yeni yapılan birçok evin akıllı ev niteliği kazanması aslında müşterilerin akıllı ve çevreci evlere büyük ilgi göstermesiyle mümkün oldu. Evin baştan beri zaten akıllı bir şekilde tasarlanması ve müşteriye anahtar teslim bir şekilde teslim edilmesi, müşterilerin oldukça hoşuna giden bir durum. Bu sebeple, eski ve başkasından satın alınacak bir apartman dairesi yerine temiz, hiç kullanılmamış, içine masraf gerektirmeyen ve yeni sahiplerini uğraştırmayacak bir konutu satın almak insanlara daha cazip geliyor. Akıllı evler uzun vadede ev sahiplerinin birçok konuda tasarruf etmesini sağlıyor. Akıllı evlerin harcamalar ve tüketilen enerji konusunda nasıl diğer evlerden daha avantajlı olduğunu sizler için yazdık.

Enerji Verimliliği Her Koşulda Sağlanıyor

Akıllı evler enerji verimliliğini sağlamak üzere çevreci bir bakış açısıyla tasarlanmıştır. Akıllı evlerde güvenilir ve fonksiyonel bir dış kaplama malzemesi kullanılmıştır. Bu da özellikle kış aylarında ısı kaybını önler. Ayrıca akıllı evlerde kullanılan elektrik de apartman yönetimi tarafından belli bir ortalamaya göre takip edilir. Elektrik tüketiminin fazla olduğu görülürse, daire sakinleriyle bir araya gelinerek elektriği daha etkin kullanma yöntemleri araştırılır. Ayrıca yeni nesil akıllı evlerde hem camlardan hem de çatıdaki panellerden güneş enerjisi elde edilmektedir. Bu sayede elektriğe ve suya ödenen para ciddi oranda azalmaktadır. Eğer akıllı bir eve sahipseniz, evinizin ısısını ve aydınlatmasını eve gelmeden akıllı telefonunuzdaki uygulama yoluyla düzenleyebilir, akıllı evinize uzaktan da komut verebilirsiniz.

Park Yeri Sorunu Yok

Büyük şehirlerdeki en büyük sorunlardan birisi kişisel araçlar yüzünden ortaya çıkan park yeri bulma sorunudur. Eğer akıllı bir evde yaşıyorsanız, böyle bir sorununuz olmaz. Çünkü her akıllı evin bodrum katı otopark olarak tasarlanmıştır.

Son Teknoloji Güvenlik Uygulamaları

Görüntülü güvenlik, dijital güvenlik ve aslında çevrim içi ağ güvenliği gibi hizmetler size site güvenliği tarafından sağlanır. Yeni ve akıllı bir evde oturuyor olmanın en büyük artısı, her daim kendinizi güvende hissedebilmenizdir.